Máte nějaké dotazy?

Vaše dotazy rádi zodpovíme též na následujících kontaktech.

Telefon577 102 759
Mobil777 124 706
ICQ132 524 261

Podle výrobců

Novinky do emailu
Nechte si posílat novinky do emailu?
Kozlíkové tablety 50 tbl. (Valeriana officinalis)


Kozlíkové tablety 50 tbl. (Valeriana officinalis)


119,00 Kč s DPH

Množství:

Skladem

Více informací

  

Kozlík lékařský (Valeriana officinalis) je bylina s uklidňujícími účinky na nervový systém používaná při nespavosti (zejména vlivem vyčerpání). Má pozitivní efekt např. při neurózách, nervovém vyčerpání, nespavosti či žaludečních neurózách. Kozlík lékařský má také účinky mírnící křeče (proto bývá např. doporučován i při menstruačních obtížích). Při vnitřním užívání kozlíku lékařského ve formě nálevu (uvádí se 1 kávová lžička na šálek nálevu) připravené z rostlinné drogy je třeba respektovat skutečnost, že malé dávky mají povzbuzující účinek na centrální nervovou soustavu, zatímco větší dávky vyvolávají celkový útlum nervové soustavy. Je důležité mít na mysli, že odborné zdroje uvádějí, že vyšší dávky mohou způsobit halucinace, křeče, lehkomyslnost, nervozitu. Doporučuje se ho (pokud ho užíváme ve formě nálevu z rostlinné drogy), používat pouze příležitostně (jsou uváděny maximálně 3 dny a pak 3 dny pauza). Z tohoto důvodu je při užívání delším než tři dny vhodné používat takto kozlík lékařský jen po předchozí konzultaci s lékařem.

  • nespavost, uklidňuje mysl
  • nervozita, podrážděnost
  • stres, tréma až hysterie
  • uvolňuje stažený žaludek, úzkost
  • uvolňuje CNS
  • deprese, bušení srdce
  • ztiší, ale neuspává

 

Kozlík nejen snižuje vzrušení a působí konejšivě na centrální nervový systém, ale uvolňuje i svalové napětí. Tím uvolňuje pocity svírání až křečí. Kozlík patří stále k nejdůležitějším přírodním lékům.  

Vedlejší účinky: nejsou známy. Přesto tento naprosto přírodní a bezchemický uklidňující prostředek může u některých lidí snížit schopnost reakce například v silničním provozu. Proto je dobré si kozlíkové tablety a jejich působení vyzkoušet ve vhodný okamžik, kdy okamžitá reakce není podstatná. V těhotenství se nedoporučuje kozlík lékařský používat, mohl by poškodit srdce dítěte.

Doporučené dávkování: 1-2 tablety 1–2x denně před jídlem. Večer minimálně 30 minut před spaním.

Balení: 50 tablet

 

 

 

  

Ve stejné kategorii

Zákaznící, kterým se líbila tato položka, zakoupili také:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první... Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.
Newsletter
Prirodnipomoc.cz © 2010 - 2013 | Powered by Prestashop. Developed by Hucot.com
Akceptujeme